Ogród na miarę Twoich marzeń

Z OGROMNĄ PASJĄ DO OGRODNICTWA ZAJMUJĘ SIĘ PROJEKTOWANIEM, DORADZTWEM ORAZ PIELĘGNACJĄ

OBEJRZYJ REALIZACJE

Projektowanie ogrodów Lublin Pielęgnacja ogrodów Lublin Zakładanie ogrodów Lublin Nawadnianie ogrodów Lublin Diagnostyka chorób roślin Cennik usług

Ogrody to pasjaWitam Cię serdecznie

Moja przygoda z ogrodnictwem zaczęła się od amatorskiej pasji i urządzania własnego ogrodu. Po kilku latach pasja przerodziła się w zawód. W 2015 roku ukończyłam Architekturę Wnętrz Ogrodowych i Krajobrazowych na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie i rozpoczęłam przygodę z projektowaniem. Jestem przed wszystkim praktykiem, nie teoretykiem – większość zagadnień ogrodniczych zgłębiłam urządzając własny ogród i ucząc się na błędach. Moją siłą jest wiedza, zarówno teoretyczna, jak i praktyczna, a to gwarantuje zadowolenie przyszłych klientów. Zapraszam do współpracy

Marta Raduli

Jeśli chcesz skorzystać z darmowej porady, zarejestruj się na forum i zadaj pytanie w dziale "Zapytaj projektanta".

Forum Zielono Zakręceni

WizualizacjeEfekt to piękno

Ogród z wgłębnikiem

Ogród z wgłębnikiem

Na tej sporej działce ogród miał spełnić wiele funkcji: reprezentacyjną, relaksacyjną, użytkową i wypoczynkową. Mamy więc kolorowe rabaty wypełnione roślinami zgodnymi z życzeniem właścicieli, mamy wgłębnik z paleniskiem, leżaki na trawniku, warzywnik i budynek gospodarczy wraz ze strefą komunikacyjną. A wszystko spięte w geometryczne kształty, pasujące do architektury budynku oraz ułatwiające montaż robota koszącego.

Ogród z modrzewiowym lasem

Ogród z modrzewiowym lasem

Dość spory ogród podzielony na kilka części. Front zaprojektowano jak ogród rezydencjalny, za to za domem jest lasek z zachowanych modrzewi, w którym miejsce znajdzie sauna, a bocznej części ogrodu stanie niewielka szklarnia. Jest też miejsce na łąkę kwietną i rośliny użytkowe.

Ogród leśny

Ogród leśny

Duży ogród na zalesionej działce w Zalesiu Górnym. Rabaty i nasadzenia dopasowano do już istniejących sporych dębów i sosen. Powstał ogród nawiązujący do okolicznych terenów leśnych, ze sporą ilością roślin zimozielonych, a jednocześnie nie wymagający pracochłonnej pielęgnacji.

Ogród z dużą altana i jacuzzi

Ogród z dużą altaną i jacuzzi

Dom na tej działce posiada spory taras ale ze względu na ukształtowanie terenu oraz duże wyniesienie samego tarasu panują na nim warunki utrudniające wypoczynek. Z tego względu głównym elementem projektu ogrodu była duża altana w kształcie litery L, mieszcząca meble wypoczynkowe i jacuzzi. Wokół niej powstał ogród zawierający rośliny już istniejące oraz nowo projektowane, a wszystko w klimacie łączącym nowoczesność i swobodne nasadzenia.

Ogród na przedmieściach

Ogród na przedmieściach

Naszym zadaniem było zrównoważyć dość spory i nowoczesny dom z niezbyt dużym i nieformalnym ogrodem. Są na tej działce elementy nowoczesnego ogrodu, ale też jest całkiem sporo tych swobodnych, naturalistycznych. Front jest zaprojektowany jako prosty i pasujący do nowoczesnej architektury, zaś widok z altany to już ogród kolorowy, naturalny i bogaty. Projekt ten pokazuje, że da się połączyć różne style i nadal całość będzie wyglądać spójnie i atrakcyjnie.


Więcej wizualizacji

RealizacjeEfekt to piękno

Nowoczesny ogród w mieście

Nowoczesny ogród w mieście

Na niewielkiej działce powstał ogród uporządkowany, minimalistyczny i nowoczesny. Ale nadal jest w nim mnóstwo kolorów i kwitnących kwiatów. Dodatkowo zostały zaprojektowane całoroczne nasadzenia w donicach wokół domu. Całość łatwa w pielęgnacji i obsłudze, bo inwestorzy to młodzi, zapracowani ludzie.

Ogród z widokiem na jezioro

Ogród z widokiem na jezioro

Praca nad tym ogrodem w zakresie projektu oraz wykonania była podporządkowana jednemu celowi – wyeksponowaniu widoku na jezioro. Zatem nie ma w nim wysokich drzew, w nasadzeniach królują krzewy, byliny oraz trawy. Całość zaś nie wymaga skomplikowanej i częstej pielęgnacji, ponieważ ogród przez najbliższe lata będzie jedynie ogrodem rekreacyjnym. Z tego również powodu w całym ogrodzie zostało zainstalowane automatyczne nawadnianie.

Ogród w starej dzielnicy willowej

Ogród w starej dzielnicy willowej

Ten istniejący już ogród zawierał trawnik, żywopłot wzdłuż jednej ściany działki i kilka sporych sosen i brzóz. Jednocześnie właściciele nie mieli zupełnie pomysłu na pozostałe elementy ogrodu. Projekt obejmował zaplanowanie rabat i dostosowanie ich do nietypowego kształtu działki oraz dobór roślin tak, aby pojawiły się kolory i zapachy. Dopasowanie rabat do już rosnących drzew było dodatkowym wyzwaniem.

Więcej realizacji

Nasza OfertaZapewniam pełen zakres obsługi

Projektowanie Ogrodów Lublin

Projektowanie

Ogrodów

Projektowanie OgrodówOferujemy projekty koncepcyjne oraz wykonawcze. Na życzenie wizualizacje wybranych fragmentów ogrodu oraz film w postaci wirtualnego spaceru po zaprojektowanym ogrodzie.

Czytaj więcej


Zakładanie ogrodów w Lublinie

Zakładanie

Ogrodów

Zakładanie OgrodówWraz z ekipą wykonawczą zajmujemy się realizacją projektów. Podczas takich prac niezwykle ważna jest kolejność wykonywanych czynności. Poznaj etapy zakładania ogrodu.

Czytaj więcej


Pielęgnacja Ogrodów Lublin

Pielęgnacja

Ogrodów

Pielęgnacja OgrodówOferta naszej firmy obejmuje pielęgnację powierzonych ogrodów w zakresie zleconym przez inwestora. Może być jednorazowa lub całoroczna (abonament). Zajmujemy się zarówno trawnikami, jak i rabatami kwiatowymi oraz drzewami i krzewami(żywopłoty).

Czytaj więcej


Nawadnianie Ogrodów Lublin

Nawadnianie

Ogrodów

Nawadnianie OgrodówNowoczesne systemy nawaniające to oszczędność czasu, sił i pieniędzy. Gwarantują utrzymanie idealnego stanu ogrodu nawet w czasie wielotygodniowej nieobecności właścicieli.

Czytaj więcej


Diagnostyka chorób roślin Lublin

Diagnostyka

Chorób

Diagnostyka ChoróbW swojej ofercie mamy również diagnostykę chorób i szkodników roślin. Zdiagnozujemy problem oraz sposób jego rozwiązania, a także wykonamy potrzebne zabiegi.

Czytaj więcej


Cennik uslug

Cennik

usług

Cennik usługCeny podane w cenniku są szacunkowe, pozwalają poznać przybliżoną wycenę za daną usługę. Za każdym razem dopasowujemy ją indywidualnie do zakresu oczekiwanej usługi.

Czytaj więcej


Opinie o Firmie

Ogród został wykonany w maju 2023 przez ekipę Pani Marty. Kontakt na każdym etapie inwestycji był bardzo dobry - mailowy jak i telefoniczny. Wszystkie rośliny jak i drzewa się przejęły i obecnie możemy cieszyć się jego wyglądem. Polecam Panią Martę i jej ekipę jako solidnych wykonawców.

Jacek Zak

Polecam współpracę z panią Martą. Po wcześniejszych niepowodzeniach w branży projektowania ogrodów szukałem osoby odpowiedzialnej i mogę polecić w 100% Marta Raduli "Ogrody" - tutaj terminowość jest na najwyższym poziomie, umowa jest respektowana. Do tego projekt na tyle ciekwawy że pewnie kilka lat zajmie odkrycie wszystkich "smaczków" które zaszyła pani Marta w tym projekcie (a już kilka godzin spędziłem na analizie nasadzeń i gatunków roślin). Wykonawcy współpracujący przy realizacji też działają sprawnie i widać że już nie jeden ogród razem założyli. Nie mogę doczekać się wiosny aż cały ogród pokaże swój potencjał :)

Jakub Kosik

Współpraca z Panią Martą i jej wykonawcami to czysta przyjemność. Wszystko, od projektu po realizację, przebiegło sprawnie, terminowo i bez żadnych kłopotów. Pani Marta spełniła wszystkie nasze założenia projektowe, dobrała idealnie stylistykę ogrodu do naszego domu, a następnie dopilnowała, aby wszystko zostało wykonane zgodnie z projektem. Wykonawcy współpracujący z Panią Martą są bardzo kompetentni, bez żadnego problemu wykonali nawet nadprogramowe prace, które wyszły w trakcie, a teren po zakończonej realizacji zostawili czysty. Pozostało nam tylko cieszyć się ogrodem, który zachwyca od pierwszych chwil! Polecam każdemu!

Klaudia Spk

Właśnie zakończyliśmy realizację ogrodu z Panią Martą, która zajęła się całością prac, począwszy od projektu a skończywszy na wykonaniu. Jestem pod olbrzymim wrażeniem wiedzy i profesjonalizmu Pani Marty i jej ekipy. Wszelkie prace wykonane zostały sumiennie i dokładnie. Nie bez znaczenie jest fakt, że Pani Marta uczestniczy w całym procesie wykonawczym będąc codziennie w miejscu realizacji i wspomagając swoich współpracowników swoją wiedzą i doświadczeniem. Polecam i daję zasłużone 5 gwiazdek.

Tomasz Nowakowski

Profesjonalne podejście do tematu. Konkretnie i rzeczowo. Szybka wycena, projekt i wykonanie zgodnie z wcześniejszymi założeniami. Pani Marta umiejętnie wykorzystała istniejącą infrastrukturę i rośliny. Wszystko zostało wkomponowane w projekt i wyszło naprawę dobrze. Polecam.

Rafał Pluta

Sumienna i rzetelna. Dokładnie słucha klienta oraz jego wymagań przez co później przedkłada je w realizację świetnego projektu. Jestem bardzo zadowolona ze współpracy. Z całego serca polecam.

Gosia Małgoś

Po etapie projektu współpracę uważam za udaną. Łatwy i szybki kontakt, profesjonalne doradztwo. Projekt spełnia nasze oczekiwania. Więcej będzie można powiedzieć po realizacji ;)

Ela G.

Polecam. Osiągnąłem pożądany efekt, dostałem kilka propozycji różnych roślin i kwiatów. Wszystko przebiegło bez opóźnień zgodnie z terminami.

Marcin M.

Pełny profesjonalizm od projektu i doboru roślin do opieki w trakcie zakładania i pielęgnacji ogrodu. Zawsze można liczyć na fachową pomoc. Gorąco polecamy panią Martę.

Andrzej H.

Pani Marta bardzo profesjonalnie podchodzi do klientów, ma szerokie kompetencje, dzięki czemu współpraca układała nam się bardzo dobrze.

Ilona F.

Pani Marta to profesjonalizm, rzetelność i kreatywność. Z uwagą wysłuchała się w nasze potrzeby i oczekiwania. Dobór roślin uwzględniał rodzaj gleby i nasze umiejętności jako „ogrodników” Pani Marta szczerze doradzała i podpowiadała najlepsze rozwiązania. Samo założenie ogrodu trwało 3 dni. Ekipa Pani Marty to solidni Panowie, którzy pomimo niesprzyjającej pogody pracowali wytrwale. Współpraca z Panią Martą przebiega bardzo dobrze. Jesteśmy nadal w kontakcie w zakresie pielęgnacji ogrodu. Szczerze polecamy Agnieszka i Robert.

Agnieszka R.

Świetny kontakt i świetna współpraca. Ogród wyszedł przepięknie i dobrze się prezentuje o każdej porze roku! Bardzo polecam współpracę z Panią Martą!

Bartosz L.

Pani Martą robiła projekt i realizację ogrodu - rewitalizację. Współpraca przebiegała bez zarzutu naszego udziału. Ogród ma 3 lata i funkcjonuje bez szczególnej naszej troski. Parę roślin P. Marta wymieniła. Część dostaliśmy za darmo. Kilka razy wizytowała nas. Polecamy

Alicja M.

Skontaktuj się

KontaktZarezerwuj termin już teraz!

FORMULARZ KONTAKTOWY

Informacje

Jesteśmy firmą specjalizującą się w projektowaniu ogrodów, oferujemy projekty koncepcyjne i wykonawcze. Dodatkowo w ofercie mamy usługi pielęgnacyjne, doradztwo indywidualne, diagnostykę chorób i szkodników oraz inwentaryzacje.

Dane Firmy
Marta Raduli "Ogrody"
ADRES    Łuszczów Pierwszy 252a

                20-252 Lublin
NIP          946-167-49-71
TEL.         607 323 303
EMAIL: kontakt.mraduliogrody@gmail.com