Projekty ogrodów w Lublinie

Projekty ogrodów w Lublinie

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Ogród to miejsce pełniące wiele funkcji. Daje wytchnienie domownikom, stanowi miejsce spotkań, a także jest świetnym miejscem do najróżniejszych zabaw. By ogród spełniał potrzeby i odpowiadał na wymagania domowników, niezwykle ważne jest odpowiednie jego zaprojektowanie. Ile kosztuje projekt ogrodu w Lublinie i dlaczego profesjonalne projekty ogrodów w Lublinie warto zlecić firmom projektującym ogrody? O tym przeczytają Państwo poniżej.

Projekty ogrodów w Lublinie – projektować samodzielnie czy wynająć specjalistę?

Projekt ogrodu wymaga sporej dawki wiedzy i umiejętności praktycznych. Projekt wymaga by dopasować do siebie warunki glebowe na działce, otoczenie ogrodu, nasłonecznienie, dostęp do nawadniania i dobór roślin tak, aby jednocześnie miejsce to spełniało wszystkie potrzeby przyszłych właścicieli. Tak wiele zmiennych sprawia, że projektując ogród nie możemy zdać się na przypadkowość. Wszystko musi ze sobą współgrać i tworzyć jednolitą, satysfakcjonującą domowników całość.

Prawidłowo wykonane projekty ogrodów w Lublinie uwzględniają: wszelkie potrzeby domowników, ich budżet, odpowiednie dopasowanie gatunków i odmian roślin do warunków panujących na działce, a przede wszystkim całość musi zostać wykonana w sposób estetyczny. Dlatego też warto skorzystać z usług profesjonalistów.

Ile kosztuje projekt ogrodu w Lublinie?

Ceny projektów wahają się w zależności od lokalizacji, wielkości ogrodu oraz użytych materiałów. Zaprojektowanie ogrodu o powierzchni nie przekraczającej 500 m2 kosztować będzie około 1500 - 2500zł. Za projekty ogrodów w Lublinie o powierzchniach w granicach 2000 m2 przyjdzie nam zapłacić około 4000 - 6000 zł. Wycena projektów na większych działkach za każdym razem jest ustalana indywidualnie.

W cenie projektu uwzględniane są dwie koncepcje podziału przestrzeni, z których wybrana zostaje opracowana szczegółowo, precyzyjny dobór gatunków z ilościami i wyszczególnionymi odmianami, wyliczenie wszystkich powierzchni i przygotowanie inwentaryzacji roślin w przypadku modyfikacji gotowych ogrodów. Do całości dokumentacji dołącza się zwykle również zalecenia pielęgnacyjne dla zaprojektowanych roślin.

Projekty ogrodów w Lublinie wykonywane są zwykle już na etapie budowy domu. Dzięki temu ogród może zostać wykonany o wiele mniejszym nakładem pracy, a realizacja może przebiegać w bardziej elastyczny sposób.