Ile kosztuje zaprojektowanie i wykonanie ogrodu w Lublinie?

Ile kosztuje zaprojektowanie i wykonanie ogrodu w Lublinie?

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Koszt kompleksowego założenia ogrodu uzależniony jest od wielu czynników. Należą do nich m.in.: wielkość działki, złożoność prac, zastosowane materiały oraz sprzęt niezbędny do przeprowadzenia realizacji. Zazwyczaj szacunkowe ceny urządzenia ogrodu podawane są zależnie od powierzchni działki i zwykle w Lublinie wynoszą one od 100 do 150 zł za metr kw.

Ile kosztuje zaprojektowanie i wykonanie ogrodu w Lublinie?

Szacunkowe koszty założenia ogrodu 500 m2 wynoszą w Lublinie od 40 000 do 70 000 złotych. W cenie tej uwzględniony zostaje projekt, wykonanie prac związanych z założeniem ogrodu, a także użyte materiały.

Prace uwzględniane przy wycenie realizacji ogrodu

Na powyżej przedstawione szacunkowe koszty założenia ogrodu 500 m2 lub o innej powierzchni, składają się takie prace jak: oczyszczenie terenu, prace ziemne, odwodnienie terenu, rozprowadzenie instalacji nawadniania i oświetlenia ogrodowego, drobne prace budowlane, założenie trawnika i posadzenie roślin.

Szacunkowe koszty założenia ogrodu 500 m2 – oczyszczenie terenu

Oczyszczenie terenu z pozostałości po budowie obiektu budowlanego lub usunięcie samosiewu to koszty rzędu od kilku do maksymalnie kilkunastu tysięcy złotych.

Szacunkowe koszty założenia ogrodu 500 m2 – prace ziemne

W ramach prac ziemnych zaliczamy zmianę ukształtowania powierzchni terenu, wykonanie wykopu pod zbiornik wodny, czy kopanie fundamentów. Kształtowanie terenu w ogrodzie o powierzchni 500 m2 to koszt rzędu 5– 10 tys. zł.

Szacunkowe koszty założenia ogrodu 500 m2 – odwodnienie terenu

Odwodnienie terenu należy wykonywać w ogrodach o nieprzepuszczalnej glebie. Koszt montażu systemu odwodniającego to wydatek rzędu 5 tys. zł.

Szacunkowe koszty założenia ogrodu 500 m2 – instalacja nawadniania i oświetlenia

System nawadniania kosztuje całościowo około 7 -12 tys. złotych, natomiast koszt oświetlenia ogrodowego zależy od rodzaju wybranego oświetlenia i może kosztować od 2 do 7 tys. złotych.

Szacunkowe koszty założenia ogrodu 500 m2 – prace budowlane

Prace budowlane, na które składa się wykonanie nawierzchni, ogrodzenia, oczek wodnych, czy małej architektury ogrodowej to wydatek wynoszący od kilkunastu do kilkudziesięciu tys. zł. Na jego cenę składa się wiele zmiennych. Są to przede wszystkim materiały i rodzaj wykonywanych prac.

Szacunkowe koszty założenia ogrodu 500 m2 – zakładanie trawnika

W zależności od tego, czy zdecydujemy się na trawnik z siewu, czy z rolki, ceny będą kształtowały się następująco: trawnik z siewu od 10 do 30 zł/m2, trawnik z rolki od 35 do 55 zł/m2. Prace obejmują również przygotowanie podłoża.

Szacunkowe koszty założenia ogrodu 500 m2 – sadzenie roślin

Sadzenie roślin w ogrodzie o powierzchni 500 m2 to koszt od kilkuset do kilku tysięcy złotych.

Sadzenie roślin w ogrodzie o powierzchni 500 m2 to koszt od tysiąca do kilku tysięcy złotych. Teraz wiedzą już Państwo, ile kosztuje zaprojektowanie i wykonanie ogrodu w Lublinie. Niemniej jednak każda wycena jest indywidualna i zależy od wielu czynników. Zachęcamy do kontaktu. Przedstawimy Państwu ofertę dostosowaną do Państwa warunków i wymagań.